Autolek Porady mechanika Jak wygląda naprawa skrzyni biegów

Jak wygląda naprawa skrzyni biegów

Jak wygląda naprawa skrzyni biegów

Standardowa procedura obsługi klienta jaka od lat jest preferowana przez naszą firmę w większości przypadków cechuje się dokładnie tą samą, nie zmienioną kolejnością. Na samym początku otrzymujemy telefon od klienta z zapytaniem na podstawie którego jesteśmy w już stanie chociaż częściowo zdiagnozować przyczynę problemu.

Po umówieniu wizyty w warsztacie oraz dostarczeniu do nas przez klienta skrzyni biegów luzem, nasi pracownicy rozmontowują ją i dokonują bezpłatnej wyceny wraz z pełną konsultacją przyczyn oraz następstw awarii. Nieco inaczej wygląda sytuacja w momencie kiedy klienci posiadają skrzynie biegów wciąż podłączone do pojazdu. W takiej sytuacji samochód zostaje przekazany w ręce naszych pracowników i wymaga wykonania usługi jaką jest montaż i demontaż skrzyni biegów.

Kiedy klient zdecyduje się na ostateczną usługę, przechodzimy do kolejnego etapu jakim jest naprawa skrzyni biegów w naszym warsztacie. Dzieje się to niezwłocznie w przypadku kiedy dysponujemy niezbędnymi częściami od ręki na miejscu. Czasami bywa również tak, że naprawa skrzyń biegów wymaga zakupienia dodatkowych zestawów naprawczych, czas ten może się wydłużyć w zależności od tego ile go potrzeba na dostarczenie ich przez hurtownię.

Sama naprawa przeważnie zajmuje jeden dzień roboczy, a w momencie kiedy skrzynia jest już gotowa, oczekuje na jej ponowny montaż w samochodzie oraz jazdę testową w celu wykonania pełnych testów potwierdzających usunięcie usterki. Wcześniej jednak do każdej naprawy zalecana jest również wymiana oleju w skrzyni biegów na nowy bowiem w przypadku uszkodzeń mechanicznych do płynu mogą dostać się opiłki żelaza, które mają bardzo duży wpływ na jego jakość oraz mogą powodować kolejne problemy w przyszłości. Wymiana oleju w skrzyni biegów wymaga odpowiednio przystosowanego stanowiska i próbowanie wykonania tej czynności na własną rękę może okazać się niezwykle trudne, jednak z pomocą naszych pracowników zajmuje to tylko kilka minut.

Po zakończeniu powyższych czynności następuje rozliczenie z klientem oraz przekazanie pojazdu do ponownego użytku wraz z gwarancją na wykonaną usługę.

Powrót

ul. Juliana Klaczki 31

51-151 Wrocław


Wszelkie prawa zastrzeżone dla Autolek 2022